درباره ی ما

دبيرستان انديشه ي خلاق در منطقه­ ي 5 آموزش و پرورش در مهرماه 1377 به همت سرکار خانم کنگراني فراهاني تاسيس گرديد و در رشته هاي تجربي، رياضي و فيزيک و انساني و در تمام اين دوره هاي دبيرستاني و پيش دانشگاهي با کادر مجرب و با تجربه­ ي خود مشغول به آموزش دانش آموزان است. اين آموزش تنها بر موفقيت در آزمون هاي ورودي و دانشگاه ها متمرکز نشده است . بلکه تربيت اخلاقي دانش آموزان، پرورش استعدادهاي خلاقانه آن ها، ارتقاء مهارت هاي اجتماعي و فرهنگی آنها و نيز نهادينه کردن روابط انساني سالم پر از محبت و دوستي در ميان دانش آموزان را جزو اولويت هاي خود قرار داده است. همچنين در زمينه ي آموزشي نيز توانسته است از بدو تاسيس با قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری بدرخشد.

در حوزه­ ی هوشمند سازي نيز بر اين تلاش بوده که دانش آموزان استفاده مناسب از فضاهاي مجازي مانند اينترنت،‌ وبلاگ و سايت مدرسه و ابزارهاي تکنولوژيک کمک آموزشي مانند تخته هوشمند را فراگيرند. هدف نيز صرفاً تسلط بر ابزار هاي کمک آموزشي نيست بلکه شکوفا شدن خلاقيت ها و استعداد هاي دانش آموزان به کمک اين فضاي هوشمند و ابزار کمک آموزشی، ‌برنامه اصلي کادر آموزشي دبيرستان است.

مديريت اين دبيرستان براين باور است که با کمک خداوند متعال، برنامه ريزي کادر آموزشي دبيرستان، تلاش و کوشش دانش آموزان، حمايت مادران و پدران محترم و فضاي هوشمند شده مدرسه هر روز به موفقيت اين دبيرستان در تربيت دانش آموزانی آگاه و متعهد به روابط انسانی و مسلط به دانش روز افزوده شود.